Valvoja: Tuomaristo
finishbetter kirjoitti:Se vaan harmittaa, että jotkut ovat maksaneet siitä että ovat päässe katsomaan esim Mäkelää 6 kierroksen edestä. En ymmärrä asennetta, huom jos ei ole loukkaantunut että jättää kisan kesken. Jos ei jaksa kilpailla 4 kisaa 2 viikon aikana niin älä kilpaile. Asenne on väärä mielestäne.
Ja vittu taas varaslähtö 100m aidoissa.

finishbetter kirjoitti:Asenne on mielestäni väärä jos ei viitsi hypätä ku 3 kierrosta. SE kunnossa mut ei kiinnosta.
Ja "fanien" sekä järjestäjien pettämistä jos ei hyppää kaikki hypyt. lähtee kesken kisan pois.
Siinä taitaa olla liikaa ymmärtämistä joillekin,
Leikitään että rulesmanne on tapahtuma järjestäjä, ja Metallica lupautuu paikalle.. no se ois 2 tunnin setti. Jengi ostaa liput. metallica soittaa yhen biisin ja lähtee vetää. Siinä on rulesmannella selittelemistä lipun ostaneille.
Mut ei siinä mikhään, toivottavasti Mäkelä ponkaisee uuden SE:n ensi viikolla, koleassa säässä.

finishbetter kirjoitti:Mistä tiedät että mäkelä olisi loukkaantunut tänään, jos ois hypännyt 6 kierrosta ? oot kova keksimään.
En tarvitse apua, Min svenska är utmärkt![]()
Miksi turvaudut aina tohon samaan argumenttiin ? etkö ymmärrä muuta kun oikeinkirjoitettua tekstiä. ?

finishbetter kirjoitti:Asenne on mielestäni väärä jos ei viitsi hypätä ku 3 kierrosta. SE kunnossa mut ei kiinnosta.
Ja "fanien" sekä järjestäjien pettämistä jos ei hyppää kaikki hypyt. lähtee kesken kisan pois.
rulezman kirjoitti:Tarvitsetko muutes äidinkielen opetusta? Mulla ois pari Aapista lojumassa tuolla kaapeissa? Olisi huomattavasti lukea noita viestejä, jos edes kieli olisi jollain tavalla hallussa. Heikkoon sisältöön en valitettavasti nyt keksi ratkaisua
Minä harjoittelen joka viikko vähintään 3x viikossa, jossa teen yhtä "repiviä" liikkeitä, enkä minä ole koskaan loukkaantunut tai väsähtänyt. Täytyy olla jalat täyttä paperia, jos ei jakseta sen vertaa hyppiä.
Finnishbetterillä on luova ja omanlainen kirjoitustyyli. Rulezmani operoi enemmän koulusta opitulla ulko opitulla kirjakiellellä. Rulezman on persoonaltaan enemmän konservatiivi ja esivalta uskoinen.
Jalkapallo on muuten fyysisesti paljon vaativampi kuin mikään kolmiloikka. Kontakteja ja iskutuksia tulee yhdessä ottelussa enemmän kuin kolmiloikassa yhdessä vuodessa.
Nämä on paljon viihdyttävämpiä otteluita kuin mitkään Barcelona-Real Madrid 0-0 nyhjäämiset.

RobinHood kirjoitti:alkapallo on muuten fyysisesti paljon vaativampi kuin mikään kolmiloikka. Kontakteja ja iskutuksia tulee yhdessä ottelussa enemmän kuin kolmiloikassa yhdessä vuodessa.




Paluu Kilpailut, tulokset yms.
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa