Kolmen pistesijan ilta tulossa tänään. Tai kyttäilyjuoksussa kahden pistesijan ja yhden mitalin. In Topi We Trust!
Siellä jo Nezirin valmentaja kertoili, että Talaylla ja Visserillä ollut vaivoja kesän aikana, eivätkö ole juosseet alkukesän jälkeen. Saksan Rolederia siis koko rahalla. Erässään NoLo on kolmanneksi parhaalla tilastoajalla, juurikin Visser ja Saksan Dutkiewicz samassa erässä. Samoin samalla ajalla Nolon kanssa oleva Unkarin Kozak. Kaksi siis suoraan eriin ja kaksi vielä ajoilla.
Nyt tosiaan Marialle 12,5 ylitys kuulassa tekisi terää. Jossain lajissa pitää pistää Jyväskylän sarjaa paremmaksi, jos yli 6000 haluaa mennä. Parhaat saumat ehdottomasti kuulassa ja ehkä kasilla. Pituudessa voi käydä miten vain.
Estefinaalissa kolme kovaa ranskalaista, löytyykö yhteystyöhenkeä ja lähtevät pitämään vauhtia? Kunhan kusipää-Benabbad ei voittaisi. Kirissä vain kukaan ei taida häntä kyetä haastamaan ja juoksureserveiltäänkin selvästi joukon kovin. Espanjalaiset eivät juuri vakuuttaneet alkuerissä. Puolan Zalewski on myös kova nimi.
Tosi jännä ilta tulossa! Pitänee ottaa käyttöön kolmen ruudun taktiikka, muijakin saa pysyä makuuhuoneessa poissa jaloista
