Kisojen avauspäivä ja päätöspäivä (toivottavasti) kisojen kovimmat suomalaispäivät. Lauantai-illan baarireissu kannattaa jättää välistä ja seurata mielummin viimeistä MM-tason 50 kilsan kävelyä. Kisa loppuu kolmen jälkeen aamuyöllä.
Perjantai 27.9.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.30
Pituus, karsinta (M)
Klo 16.35
100m, alkuerät (N)
Klo 16.40
Moukari, karsintaryhmä A (N)
Klo 17.10
800m, alkuerät (N)
Klo 17.30
Seiväshyppy, karsinta (N)
Klo 18.05
100m, alkuerät (M)
Klo 18.10
Moukari, karsintaryhmä B (N)
Klo 18.40
Korkeushyppy, karsinta (N)
Klo 19.00
3000m esteet, alkuerät (N)
Klo 19.25
Kolmiloikka, karsinta (M)
Klo 19.55
5000m, alkuerät (M)
Klo 20.30
400m aidat, alkuerät (M)
Klo 23.59
Maraton, finaali (N)
Lauantai 28.9.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.15
Kiekko, karsintaryhmä A (M)
Klo 16.30
100m, alkuerät (N)
Klo 17.05
800m, alkuerät (M)
Klo 17.30
Seiväs, karsinta (M)
Klo 17.45
Kiekko, karsintaryhmä B (M)
Klo 18.05
400m aidat, välierät (M)
Klo 18.45
100m, välierät (M)
Klo 19.15
800m, välierät (N)
Klo 19.25
Moukari, finaali (N)
Klo 20.00
4X400m, alkuerät (M/N)
Klo 20.40
Pituushyppy, finaali (M)
Klo 21.10
10 000m, finaali (N)
Klo 22.15
100m, finaali (M)
Klo 23.30
50km kävely, finaali (M/N)
Sunnuntai 29.9.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 20.05
200m, alkuerät (M)
Klo 20.40
Seiväshyppy, finaali (N)
Klo 21.20
100m, välierät (N)
Klo 21.45
Kolmiloikka, finaali (M)
Klo 21.55
800m, välierät (M)
Klo 22.35
4X400m, finaali (M/N)
Klo 23.20
100m, finaali (N)
Klo 23.30
20km kävely, finaali (N)
Maanantai 30.9.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.30
Keihäänheitto, karsintaryhmä A (N)
Klo 17.05
200m, alkuerät (N)
Klo 18.00
Keihäänheitto, karsintaryhmä B (N)
Klo 18.20
400m, alkuerät (N)
Klo 20.05
110m aidat, alkuerät (M)
Klo 20.30
Korkeushyppy, finaali (N)
Klo 20.50
200m, välierät (M)
Klo 21.20
5000m, finaali (M)
Klo 21.25
Kiekonheitto, finaali (M)
Klo 21.50
3000m esteet, finaali (N)
Klo 22.10
800m, finaali (N)
Klo 22.40
400m aidat, finaali (M)
Tiistai 1.10.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.30
Moukari, karsintaryhmä A (M)
Klo 16.35
400m, alkuerät (M)
Klo 16.50
Korkeushyppy, karsinta (M)
Klo 17.30
400m aidat, alkuerät (N)
Klo 18.00
Moukari, karsintaryhmä B (M)
Klo 18.15
3000m esteet, alkuerät (M)
Klo 20.05
Seiväshyppy, finaali (M)
Klo 20.50
400m, välierät (N)
Klo 21.20
Keihäänheitto, finaali (N)
Klo 21.35
200m, välierät (N)
Klo 22.10
800m, finaali (M)
Klo 22.40
220m, finaali (M)
Keskiviikko 2.10.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.35
100m, kymmenottelu (M)
Klo 16.45
Kuula, karsinta (N)
Klo 17.05
100m aidat, seitsenottelu (N)
Klo 17.30
Pituushyppy, kymmenottelu (M)
Klo 17.35
1500m, alkuerät (N)
Klo 18.00
Kiekonheitto, karsintaryhmä A (N)
Klo 18.15
Korkeushyppy, seitsenottelu (N)
Klo 18.25
5000m, alkuerät (N)
Klo 18.50
Kuulantyöntö, kymmenottelu (M)
Klo 19.25
Kiekonheitto, karsintaryhmä B (N)
Klo 20.05
110m aidat, välierät (M)
Klo 20.30
Kuulantyöntö, seitsenottelu (N)
Klo 20.35
400m, välierät (M)
Klo 20.40
Korkeushyppy, kymmenottelu (M)
Klo 21.05
400m aidat, välierät (N)
Klo 21.40
Moukarinheitto, finaali (M)
Klo 21.50
200m, seitsenottelu (N)
Klo 22.35
200m, finaali (N)
Klo 22.55
110m aidat, finaali (M)
Klo 23.15
400m, kymmenottelu (M)
Torstai 3.10.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.35
110m aidat, kymmenottelu (M)
Klo 16.40
Kolmiloikka, karsinta (N)
Klo 17.30
Kiekonheitto, kymmenottelu ryhmä A (M)
Klo 18.15
Pituushyppy, seitsenottelu (N)
Klo 18.35
Kiekonheitto, kymmenottelu ryhmä B (M)
Klo 19.05
Seiväshyppy, kymmenottelu ryhmä A (M)
Klo 19.20
Kuulantyöntö, karsinta (M)
Klo 20.05
Seiväshyppy, kymmenottelu ryhmä B (M)
Klo 20.10
Keihäänheitto, seitsenottelu (N)
Klo 22.00
1500m, alkuerät (M)
Klo 22.35
Kuulantyöntö, finaali (N)
Klo 23.00
1500m, välierät (N)
Klo 23.10
Keihäänheitto, kymmenottelu ryhmä B (M)
Klo 23.50
400m, finaali (N)
Klo 00.05 (4.10.)
800m, seitsenottelu (N)
Klo 00.15 (4.10.
1500m, kymmenottelu (M)
Perjantai 4.10.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 20.10
1500m ,välierät (M)
Klo 20.15
Korkeushyppy, finaali (M)
Klo 20.40
4X100m, alkuerät (N)
Klo 21.00
Kiekonheitto, finaali (N)
Klo 21.05
4X100m, alkuerät (M)
Klo 21.30
400m aidat, finaali (N)
Klo 21.45
3000m esteet, finaali (M)
Klo 22.20
400m, finaali (M)
Klo 23.30
20km kävely (M)
Lauantai 5.10.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 16.30
Keihäänheitto, karsintaryhmä A (M)
Klo 17.15
100m aidat, alkuerät (N)
Klo 17.50
Pituushyppy, karsinta (N)
Klo 18.00
Keihäänheitto, karsintaryhmä B (M)
Klo 19.55
4X400m, alkuerät (N)
Klo 20.05
Kuulantyöntö, finaali (M)
Klo 20.25
4X400m, alkuerät (M)
Klo 20.35
Kolmiloikka, finaali (N)
Klo 20.55
1500m, finaali (N)
Klo 21.25
5000m, finaali (N)
Klo 22.05
4X100m, finaali (N)
Klo 22.15
4X100m, finaali (M)
Klo 23.59
Maraton, finaali (M)
Sunnuntai 6.6.
- Koodi: Valitse kaikki
Klo 19.05
100m aidat, välierät (N)
Klo 19.15
Pituushyppy, finaali (N)
Klo 19.40
1500m, finaali (M)
Klo 19.55
Keihäänheitto, finaali (M)
Klo 20.00
10 000m, finaali (M)
Klo 20.50
100m aidat, finaali (N)
Klo 21.15
4X400m, finaali (N)
Klo 21.30
4X400m, finaali (M)