Kirjoittaja 99v » 06.02.2018 21.56
1988 loppusarja NL 8p, Suomi 7p, Ruotsi 6p, Kanada 5p, L-Saksa 2p, Tshekkoslovakia 2p
1992 loppuottelu IVY-Kanada 3-1, pronssiottelu Tshekkoslovakia-USA 6-1
1994 loppuottelu Ruotsi-Kanada 3-2 rl, pronssiottelu Suomi-Venäjä 4-0
1998 loppuottelu Tshekki-Venäjä 1-0, pronssiottelu Suomi-Kanada 3-2
2002 loppuottelu Kanada-USA 5-2, pronssiottelu Venäjä-ValkoVenäjä 7-2
2006 loppuottelu Ruotsi-Suomi 3-2, pronssiottelu Tshekki-Venäjä 3-0
2010 loppuottelu Kanada-USA 3-2 ja, Suomi-Slovakia 5-3
2014 loppuottelu Kanada-Ruotsi 3-0, pronssiottelu Suomi-USA 5-0
A-lohko: Kanada, Tshekki, Sveitsi, Etelä-Korea
B-lohko: Venäjä, USA, Slovakia, Slovenia
C-lohko: Ruotsi, Suomi, Norja, Saksa
=> lohkovoittajat ja paras lohkokakkonen suoraan puolivälieriin, muut pelaavat neljännesvälierät
ke 14.2. klo 14.10 Slovakia - Venäjän olympiaurheilijat
ke 14.2. klo 14.10 USA - Slovenia
to 15.2. klo 05.10 Suomi - Saksa
to 15.2. klo 09.40 Norja - Ruotsi
to 15.2. klo 14.10 Tshekki - Etelä-Korea
to 15.2. klo 14.10 Sveitsi - Kanada
pe 16.2. klo 05.10 USA - Slovakia
pe 16.2. klo 09.40 Slovenia - Venäjän olympiaurheilijat
pe 16.2. klo 14.10 Suomi - Norja
pe 16.2. klo 14.10 Ruotsi - Saksa
la 17.2. klo 05.10 Kanada - Tshekki
la 17.2. klo 09.40 Etelä-Korea - Sveitsi
la 17.2. klo 14.10 USA - Venäjän olympiaurheilijat
la 17.2. klo 14.10 Slovenia - Slovakia
su 18.2. klo 05.10 Saksa - Norja
su 18.2. klo 09.40 Tshekki - Sveitsi
su 18.2. klo 14.10 Kanada - Etelä-Korea
su 18.2. klo 14.10 Suomi - Ruotsi
ti 20.2. klo 05.10/09.40/14.10/14.10 neljännesvälierät
ke 21.2. klo 05.10/09.40/14.10/14.10 puolivälierät
pe 23.2. klo 09.40/14.10 välierät
la 24.2. klo 14.10 pronssiottelu
su 25.2. klo 06.10 loppuottelu
Mikko Koskinen, SKA St. Petersburg (RUS)
Juha Metsola, Amur Khabarovsk (RUS)
Karri Rämö, Jokerit Helsinki
Miro Heiskanen, IFK Helsinki
Juuso Hietanen, Dynamo Moscow (RUS)
Tommi Kivistö, Jokerit Helsinki
Miika Koivisto, Karpat Oulu
Lasse Kukkonen, Karpat Oulu
Mikko Lehtonen, Tappara Tampere
Sami Lepistö, Jokerit Helsinki
Atte Ohtamaa, Ak Bars Kazan (RUS)
Marko Anttila, Jokerit Helsinki
Jonas Enlund, Sibir Novosibirsk (RUS)
Teemu Hartikainen, Salavat Yulayev Ufa (RUS)
Julius Junttila, Karpat Oulu
Joonas Kemppainen, Salavat Yulayev Ufa (RUS)
Petri Kontiola, Lokomotiv Yaroslavl (RUS)
Jarno Koskiranta, SKA St. Petersburg (RUS)
Jani Lajunen, HC Lugano (SUI)
Sakari Manninen, Orebro HK (SWE)
Oskar Osala, Metallurg Magnitogorsk (RUS)
Jukka Peltola, Tappara Tampere
Mika Pyorälä, SC Bern (SUI)
Veli-Matti Savinainen, Yugra Khanty-Mansisk (RUS)
Eeli Tolvanen, Jokerit Helsinki
Päävalmentaja: Lauri Marjamäki