Kirjoittaja varis » 22.08.2016 10.04
Och samma på poängerna.
Tanska: (2-6-7) 134,5p
1 Pernille Blume, 50m pu
1 M käsipallo
2 Sara Slott Petersen, 400m aj
2 Jakob Fuglsang, maantiepyöräily
2 kevyt perämiehetön nelonen
2 Emma Jørgensen, K-1 500m
2 Mark Madsen, k-r paini 75kg
2 N sulkapallo nelinpeli
3 N 4x100m sku
3 Lasse Norman Hansen, omnium
3 M joukkuetakaa-ajo
3 N perämiehetön kaksikko
3 Viktor Axelsen, sulkapallo
3 Anne-Marie Rindom, Laser Radial
3 49erFX
4 49er
5 Mie Nielsen, 100m su
5 Amalie Dideriksen, omnium
=5 Jesper Hansen, skeet
6 Viktor Bromer, 200m pu
6 Rene Holten Poulsen, K-1 1000m
6 K-4 500m
6 kouluratsastus joukkue
7 Lotte Friis, 800m vu
8 Jeanette Ottesen, 100m vu
8 Jeanette Ottesen, 100m pu
8 Rikke Møller Pedersen, 200m ru
8 M jalkapallo
Ruotsi: (2-6-3) 123,5p
1 Sarah Sjöström, 100m pu
1 Jenny Rissveds, maastopyöräily
2 Sarah Sjöström, 200m vu
2 Emma Johansson, maantiepyöräily
2 Marcus Svensson, skeet
2 Peder Fredricson, esteratsastus
2 N jalkapallo
2 Henrik Stenson, golf
3 Sarah Sjöström, 100m vu
=3 Jenny Fransson, v-paini 69kg
=3 Sofia Mattsson, v-paini 53kg
5 N 4x100m vuv
5 N 4x200m vuv
5 kouluratsastus joukkue
=5 Fredrik Schön, k-r paini 98kg
=5 Marcus Nyman, judo 90kg
=5 Nikita Glasnovic, taekwondo 57kg
=5 Stefan Nilsson, skeet
6 Meraf Bahta, 1500m
6 Max Salminen, finnjolla
6 M 470
6 Josefin Olsson, Laser Radial
7 Michelle Coleman, 200m vu
7 Linnea Stensils, K-1 200m
7 N käsipallo
=7 esteratsastus joukkue
8 Johan Eurén, k-r paini 130kg
8 Tinne Vilhelmson-Silfvén, kouluratsastus
Norja: (0-0-4) 29,5p
3 M pariairokaksikko
3 M kevyt pariairokaksikko
3 N käsipallo
=3 Stig André Berge, k-r paini 59kg
7 Håvard Haukenes, 50km kävely
7 Karoline Bjerkeli Grøvdal, 5000m
8 Henrik Christiansen, 1500m vu
8 Ole Kristian Bryhn, pienoiskivääri asentokilpailu
Suomi: (0-0-1) 13,5p
=3 Mira Potkonen, nyrkkeily 60kg
5 Tuula Tenkanen, Laser Radial
6 Antti Ruuskanen, keihäs
8 David Söderberg, moukari
Islanti: 4p
6 Hrafnhildur Lúthersdóttir, N 100m ru
8 Eygló Ósk Gústafsdóttir, N 200m su
Viro (0-0-1) 31,5p
3 M pariaironelonen
4 Martin Kupper, kiekko
4 N kalpa joukkue
5 Gerd Kanter, kiekko
=5 Heiki Nabi, k-r paini 130kg
6 Rasmus Mägi, 400m aj
6 Ksenija Balta, pituus
7 Mart Seim, painonnosto +105kg