Tänään:
- klo 12.30 melontaa, suomalainenkin kaksikko mukana. Yhteensä 9 paria.
- 14.10 keihäsfinaali, Tero Pitkämäki, Tero Järvenpää, Teemu Wirkkala ja 9 muuta.
Ohjelma:
Lauantai 23.8.
TV2 klo 06.30-07.45
TV2 klo 10.25-17.20
TV2 klo 19.10-19.35 Peking tänään
FST5 klo 06.55-18.10
FST5 klo 22.50-02.20
Radio Suomen Olympiaradio klo 04.02-18.00
Radio X3M klo 07.00-12.00
Radio X3M klo 14.03-17.00
Baseball
05.30-08.30 M Pronssiottelu
13.00-16.00 M Loppuottelu
Jalkapallo
07.00 M Loppuottelu
Koripallo
14.30 N Pronssiottelu
17.00 N Loppuottelu
Käsipallo
03.00-05.00 N Sijat 7-8
05.15-07.15 N Sijat 5-6
08.30-10.30 N Pronssiottelu
10.45-12.45 N Loppuottelu
Lentopallo
07.30-09.00 N Pronssiottelu
15.00-16.30 N Loppuottelu
Maahockey
03.30-05.30 M Sijat 11-12
06.00-08.00 M Sijat 5-6
13.00-15.00 M Pronssiottelu
15.30-17.30 M Loppuottelu
Maastopyöräily
10.00 M Loppukilpailu
Nyrkkeily
14.00-14.35 M 51 kg, loppuottelu
14.36-15.10 M 57 kg, loppuottelu
15.11-15.45 M 64 kg, loppuottelu
15.46-16.20 M 75 kg, loppuottelu
16.21-16.55 M 91 kg, loppuottelu
Pöytätennis
05.00-07.00 M Välierät
14.30-15.30 M Pronssiottelu
15.30-16.30 M Loppuottelu
Ratamelonta
10.30 M K1 500 m, finaali
M C1 500 m, finaali
N K1 500 m, finaali
M K2 500 m, finaali
M C2 500 m, finaali
N K2 500 m, finaali (Anne Rikala ja Jenni Mikkonen klo 12.20)
Rytminen voimistelu
13.00 N Henkilökohtainen kilpailu, finaali
Taitouinti
10.00-11.10 Joukkuekilpailu vapaaohjelma
Taekwondo
04.00-05.32 N 67 kg, alkuerät
05.36-07.08 M 80 kg, alkuerät
09.30-10.14 N 67 kg, puolivälierät
10.18-11.02 M 80 kg, puolivälierät
11.06-11.26 N 67 kg, välierät
11.30-11.50 M 80 kg, välierät
11.54-12.14 N 67 kg, keräilyerät 1
12.18-12.38 M 80 kg, keräilyerät 1
12.42-13.02 N 67 kg, keräilyerät 2
13.06-13.26 M 80 kg, keräilyerät 2
13.30-13.41 N 67 kg, loppuottelu
13.45-13.56 M 80 kg, loppuottelu
Uimahypyt
05.00-06.50 M Kerroshypyt 10 m, välierät
15.00-16.20 M Kerroshypyt 10 m, finaali
Yleisurheilu
14.00-15.30 M Keihäs, finaali (Tero Järvenpää, Tero Pitkämäki, Teemu Wirkkala)
14.10-16.10 N Korkeus, finaali
14.30-14.40 M 800 m, finaali
14.50-15.02 N 1500 m, finaali
15.10-15.30 M 5000 m, finaali
15.40-15.52 N 4x400 m, finaali
16.05-16.17 M 4x400 m, finaali
Televisio:
TV2 klo 06.30-07.45
TV2 klo 10.25-17.20
TV2 klo 19.10-19.35 Peking tänään
FST5 klo 04.55-18.10
FST5 klo 22.50-01.25
Radio Suomen Olympiaradio klo 04.02-18.00
Radio X3M klo 07.00-12.00
Radio X3M klo 14.03-17.00
TV2 klo 10.25-17.20
Studiossa keihään lajivalmentaja Hannu Kangas klo 10.25.
10.30 Taitouinnin joukkuefinaali
11.30 Melonta, finaalit (Anne Rikala ja Jenni Mikkonen klo 12.20)
12.40 Pyöräily, mountain bike
13.55 Yleisurheilu (Tero Järvenpää, Tero Pitkämäki, Teemu Wirkkala klo 14.10)
16.20 Nyrkkeily, finaalit
TV2 klo 19.10-19.35 Peking tänään
FST5 klo 04.55-18.10
06.55 Jalkapallo, miesten loppuottelu, Nigeria-Argentiina
09.00 Lentopallo, naisten pronssiottelu Kuuba-Kiina
09.55 Käsipallo, naisten pronssiottelu Korea-Unkari
10.45 Käsipallo, naisten finaali Norja-Venäjä
12.55 Rytminen voimistelu, henkilökohtainen finaali
15.05 Lentopallo, naisten finaali USA-Brasilia
16.45 Uimahypyt 10 m, miehet
FST5 klo 22.50-02.20
22.50 Miesten pöytätennisfinaali ja naisten koripallofinaali Australia-USA
~kirja