Yle Tv2
04.55 Lentopallo, miesten puolivälierä Bulgaria-Venäjä
06.45 Trampoliinihypyt, miesten finaali
07.10 Beach volley, miesten välierä USA-Georgia
08.05 Lentopallo, miesten puolivälierä Italia-Puola
09.25 Koripallo, miesten puolivälierä Espanja-Kroatia
11.05 Melonta, välierät (Mika Hokajärvi/Kalle Mikkonen klo 11.20)
11.40 Koripallo, miesten puolivälierä Liettua-Kiina
13.20 Beach volley, miesten välierä Brasilia-Brasilia
13.55 Yleisurheilu (Mikko Lahtio 8. erä klo 14.56 ja Mikko Latvala, B-ryhmä klo 15.40)
FST5
06.55 Käsipallo, miesten puolivälierä Ranska-Venäjä
08.30 Pöytätennis, 2. kierros
09.55 Taitouinti, finaali
11.05 Purjehdus, mitalilähdöt RS:X
12.05 Pöytätennis, 2. kierros
12.55 Käsipallo, miesten puolivälierä Kroatia-Tanska
14.30 Pöytätennis, 2. kierros
14.55 Lentopallo, miesten puolivälierä Kiina-Brasilia
Koko ohjelma:
Baseball
05.30-17.00 M Alkusarjan otteluita
Beach volley
04.00-05.50 M Välierät
BMX-pyöräily
04.00-07.30 1. kilpailu
Koripallo
09.30 M Puolivälierät
Käsipallo
07.00-17.15 M Puolivälierät
Lentopallo
05.00-18.30 M Puolivälierät
Maahockey
03.30-05.30 N Sijat 9-10
06.00-08.00 N Sijat 7-8
13.00-17.30 N Välierät
Nyrkkeily
14.00-15.00 M 51 kg, puolivälierät
15.01-16.00 M 75 kg, puolivälierät
Paini
04.30-08.00 M 66 kg ja 74 kg vapaa, karsinnat
11.00-13.50 M 66 kg ja 74 kg vapaa, keräilyerät ja mitaliottelut
Purjehdus
08.00-14.00 M RS:X, mitalilähtö
08.00-14.00 N RS:X, mitalilähtö
08.00-14.00 Tornado, 9. lähtö
08.00-14.00 Star, 9. lähtö
08.00-14.00 Tornado, 10. lähtö
08.00-14.00 Star, 10. lähtö
Pöytätennis
05.00-10.00 N 2. kierros
10.00-18.00 M 2. kierros
11.00-17.00 N 3. kierros
Ratamelonta
10.30 M K1 1000 m, välierät
M C1 1000 m, välierät
N K4 500 m, välierät
M K2 1000 m, välierät (Mika Hokajärvi. Kalle Mikkonen 1. erä klo 11.20)
M C2 1000 m, välierät
M K4 1000 m, välierät
Softball
04.30-09.00 N Välierät
12.00-14.00 N Finaali
Taekwondo
04.00-05.32 N 49 kg, alkuerät
05.36-07.08 M 58 kg, alkuerät
09.30-10.14 N 49 kg, puolivälierät
10.18-11.02 M 58 kg, puolivälierät
11.06-11.26 N 49 kg, välierät
11.30-11.50 M 58 kg, välierät
11.54-12.14 N 49 kg, keräilyerät 1
12.18-12.38 M 58 kg, keräilyerät 1
12.42-13.02 N 49 kg, keräilyerät 2
13.06-13.26 M 58 kg, keräilyerät 2
13.30-13.41 N 49 kg, loppuottelu
13.45-13.56 M 58 kg, loppuottelu
Taitouinti
10.00-11.10 Parikilpailu, vapaaohjelma finaali
Uimahypyt
14.00-17.10 N Kerroshypyt 10 m, karsinnat
Uinti
04.00 N10 km
Vesipallo
04.30-13.30 M Puolivälierät
Yleisurheilu
14.00-14.56 M 800 m, 1. alkuerät (Mikko Lahtio 8. erä klo 14.56)
14.20-15.40 N Moukari, finaali
15.15-16.15 M 5000 m, 1. alkuerät
15.40-18.10 M Seiväshyppy, karsinta (Mikko Latvala, B-ryhmä)
16.30-16.50 M 110 m aj, välierät
16.55-17.11 N 200 m, välierät
17.20-17.30 M 200 m, finaali
17.35-17.47 N 400 m aj, finaali