Yle Tv2
03.55 Yleisurheilu Mikaela Ingberg klo 5.30
06.30 Lentopallo, naisten puolivälierä Kuuba - Serbia
08.00 Lentopallo, naisten puolivälierä Japani - Brasilia
09.30 Koripallo, naisten puolivälierä Kiina - Valko-Venäjä
11.15 Painonnosto, +105 kg Antti Everi klo 10.30
11.35 Melonta, alkuerät Anne Rikala klo 11.50, Mika Hokajärvi/Kalle Mikkonen klo 12.20, Rikala/Jenni Mikkonen klo 12.50
12.30 Painonnosto +105 kg
12.45 Melonta, alkuerät Rikala/Jenni Mikkonen klo 12.50
13.10 Paini, vapaapainin finaalit
13.25 Ratapyöräily, finaalit
13.45 Paini, vapaapainin finaalit
14.00 Yleisurheilu Frantz Kruger klo 16.00
FST5
03.55 Beach volley, naisten välierä Brasilia-USA
04.55 Uimahyppy, 3 metrin ponnahduslauta, välierä Joona Puhakka klo 5.00
06.25 Triathlon, miesten finaali
07.55 Purjehdus, mitalilähtö Laser
08.40 Käsipallo, naisten puolivälierä Ruotsi-Norja
10.05 Purjehdus, mitalilähtö LaserRadial
10.50 Beach volley, naisten välierä Kiina-Kiina
11.40 Koripallo, naisten puolivälierä Australia-Tshekki
13.20 Telinevoimistelu, telinekohtaiset finaalit
14.00 Kouluratsastus, finaali Kyra Kyrklund klo 15.50 ja Uimahypyt, miehet 3 m, finaali Joona Puhakka klo 15.30, jos mukana
17.30 Telinevoimistelu, naisten ja miesten telinefinaalit
Koko ohjelma:
Baseball
05.30-17.00 M Alkusarjan otteluita
Beach volley
04.00-05.50 N Välierät
Jalkapallo
13.00 M Välierät
Koripallo
09.30 N Puolivälierät
Käsipallo
07.00-17.15 N Puolivälierät
Lentopallo
05.00-18.30 N Puolivälierät
Maahockey
05.30-17.30 M Alkusarjan otteluja, lohko A
03.30-17.00 M Alkusarjan otteluja, lohko B
Nyrkkeily
14.00-15.00 M 48 kg, puolivälierät
15.01-16.00 M 60 kg, puolivälierät
16.01-17.00 M 81 kg, puolivälierät
Paini
04.30-08.00 M 55 kg ja 60 kg vapaa, karsinnat
11.00-13.50 M 55 kg ja 60 kg vapaa, keräilyerät ja mitaliottelut
Painonnosto
10.30-12.30 M +105 kg, ryhmä B (Antti Everi)
14.00-16.00 M +105 kg, ryhmä A
Purjehdus
klo 8.00-14.00 Laser, Viimeinen lähtö
klo 8.00-14.00 Laser Radial, Viimeinen lähtö
klo 8.00-14.00 Tornado, 7. lähtö
klo 8.00-14.00 Star, 7. lähtö
klo 8.00-14.00 Tornado, 8. lähtö
klo 8.00-14.00 Star, 8. lähtö
Pöytätennis
05.00-08.00 M Alkusarja
08.00-16.00 N 1. kierros
09.00-17.00 M 1. kierros
Ratamelonta
10.30 M K1 500 m, alkuerät
M C1 500 m, alkuerät
N K1 500 m, alkuerät (Anne Rikala)
M K2 500 m, alkuerät (Mika Hokajärvi, Kalle Mikkonen)
M C2 500 m, alkuerät
N K2 500 m, alkuerät (Anne Rikala, Jenni Mikkonen)
Ratapyöräily
11.30 6. osuus
Ratsastus
14.15-17.15 Kouluratsastus Grand Prix -finaali vapaa ohjelma henkilökohtainen (Kyra Kyrklund)
Taitouinti
10.00-12.10 Parikilpailu vapaaohjelma karsinnat
Telinevoimistelu
13.00 M Telinekohtaiset, nojapuut
13.00 N Telinekohtaiset, puomi
13.00 M Telinekohtaiset, rekki
Trampoliinivoimistelu
15.15 M Trampoliinivoimistelu finaali
Triathlon
Miesten kilpailu
Uimahypyt
05.00-06.50 M Ponnahduslauta 3 m, välierät
15.30-16.50 M Ponnahduslauta 3 m, finaali
Vesipallo
08.00-11.40 N Välierät
Yleisurheilu
04.00-05.00 N Keihäs, karsinta ryhmä A
04.40-06.14 N Pituushyppy, karsinta
05.00-05.30 N 1500 m, 1. alkuerät
05.30-06.30 N Keihäs, karsinta ryhmä B (Mikaela Ingberg)
05.40-06.28 N 200 m, 1. alkuerät
14.00-14.28 N 200 m, 2. alkuerät
14.10-16.00 M Korkeushyppy, finaali
14.35-15.41 N 5000 m, 1. alkuerät
15.45-16.20 M 110 m aj, 2. alkuerät
16.00-17-30 M Kiekko, finaali (Frantz Kruger)
16.25-16.40 M 200 m, välierät
16.45-17.06 M 400 m, välierät
17.10-17.20 N 400 m, finaali
17.30-17.40 N 100 m aj, finaali
17.50-18.00 M 1500 m, finaali