Yle TV2
03.50 Yleisurheilu Merja Korpela klo 4.10, Visa Hongisto klo 5.54
07.05 Koripallo, miehet Australia-Liettua
08.35 Lentopallo, miehet Puola-Venäjä
10.25 Lentopallo, miehet Egypti-Serbia
11.45 Melonta, alkuerät Mika Hokajärvi, Kalle Mikkonen klo 12.00
12.10 Ratapyöräily, finaalit
13.40 Yleisurheilu
17.00 Uimahypyt, 3 m ponnahduslauta, karsinta, miehet Joona Puhakka klo 14.00
FST5
04.55 Triathlon, naisten finaali
07.20 Beach volley, miesten puolivälierät Saksa-USA
08.00 Purjehdus, mitalilähdöt, 470
09.05 Käsipallo, miesten alkusarjaa Venäjä-Korea
10.45 Purjehdus, mitalilähdöt, 470
11.55 Beach volley, miesten puolivälierät Hollanti-Georgia
12.55 Telinevoimistelu, miesten ja naisten telinefinaalit
14.55 Uimahypyt, 3 m ponnahduslauta, karsinta, miehet Joona Puhakka klo 14.00
16.35 Esteratsastus, joukkuefinaali
17.55 Trampoliinihypyt, naisten finaali
Koko ohjelma:
Baseball
05.30-17.00 M Alkusarjan otteluita
Beach volley
05.00-16.50 M Puolivälierät
Jalkapallo
13.00 N Välierät
Koripallo
05.30-17.00 Alkusarjan otteluja
Käsipallo
09.00-15.30 M Alkusarjan otteluja, lohko A
10.45-17.15 M Alkusarjan otteluja, lohko B
Lentopallo
04.00-11.00 M Alkusarjan otteluja, lohko A
07.30-18.30 M Alkusarjan otteluja, lohko B
Maahockey
05.30-17.30 N Alkusarjan otteluja, lohko A
03.30-17.00 N Alkusarjan otteluja, lohko B
Nyrkkeily
14.00-15.00 M 54 kg, puolivälierät
15.01-16.00 M 57 kg, puolivälierät
16.01-17.00 M +91 kg, puolivälierät
Painonnosto
10.30-12.30 M 105 kg, ryhmä B
14.00-16.00 M 105 kg, ryhmä A
Purjehdus
08.00 M 470, mitalilähtö
08.00 N 470, mitalilähtö
08.00 M RS:X, 9. lähtö
08.00 N RS:X, 9. lähtö (Tuuli Petäjä)
08.00 Laser, 9. lähtö (Pierre Angelo Collura)
08.00 Laser Radial, 9. lähtö (Tuula Tenkanen)
09.00 M RS:X, 10. lähtö
09.00 N RS:X, 10. lähtö
08.00 Laser, 10. lähtö
08.00 Laser Radial, 10. lähtö
Pöytätennis
04.00-07.45 N Alkusarja
09.30-12.30 M Pronssiottelu, joukkue
14.30-17.30 M Loppuottelu, joukkue
Ratamelonta
10.30 M K1 1000 m, alkuerät
M C1 1000 m, alkuerät
N K4 500 m, alkuerät
M K2 1000 m, alkuerät (Mika Hokajärvi, Kalle Mikkonen)
M C2 1000 m, alkuerät
M K4 1000 m, alkuerät
Ratapyöräily
11.30 5. osuus
Ratsastus
14.15-17.15 Esteratsastus joukkue 2. kierros sekä henkilökohtainen
14.15-17.15 Esteratsastus henkilökohtainen 3. karsinta
Softball
04.30-16.30 N Alkusarjan otteluita
Taitouinti
10.00-11.40 Parikilpailu tekniikkaohjelma
Telinevoimistelu
klo 13.00 M Telinekohtaiset, renkaat
klo 13.00 N Telinekohtaiset, eritasonojapuut
klo 13.00 M Telinekohtaiset, hyppy
Trampoliinivoimistelu
15.15 N Trampoliinivoimistelu, finaali
Triathlon
Naisten kilpailu
Uimahypyt
14.00-17.30 M Ponnahduslauta 3 m, karsinta (Joona Puhakka)
Vesipallo
04.30-08.10 M Alkusarjan otteluja, lohko A
09.00-12.40 M Alkusarjan otteluja, lohko B
Yleisurheilu
04.00-04.56 M 400 m, 1. alkuerät
04.10-05.20 N Moukari, karsinta ryhmä A (Merja Korpela)
05.00-06.15 M Kolmiloikka, karsinta
05.05-06.01 M 200 m, 1. alkuerät (Visa Hongisto)
05.40-06.50 N Moukari, karsinta ryhmä B
06.10-06.58 M 110 m aj, 1. alkuerät
14.00-15.20 N Kiekko, finaali
14.20-16.50 N Seiväshyppy, finaali
14.40-14.55 N 100 m aj, välierät
15.05-15.33 M 200 m, 2. alkuerät
15.10-16.50 M Pituushyppy, finaali
15.45-16.03 N 400 m, välierät
16.10-16.25 M 3000 m ej, finaali
16.35-16.45 N 800 m, finaali
17.00-17.10 M 400 m aj, finaali