Kaiken kaikkiaan 20. ja viimeinen Intertoto Cup käynnistyy lauantaina. Kilpailua ei enää vuoden kuluttua käydä UEFA:n seurajoukkuekilpailujen uudistuksen vuoksi. Intertoto on nyt kolmatta vuotta peräkkäin samalla formaatilla, eli pelejä on kolmen kierroksen verran, ja päätöskierroksen 11 voittajaa pääsevät mukaan UEFA Cupin toiselle karsintakierrokselle.
1. kierros (21. ja 22. kesäkuuta sekä 28. ja 29. kesäkuuta)
1: KS Besa Kavajë (Albania) - Ethnikos Achnas (Kreikka)
2: NK elik Zenica (Bosnia ja Hertsegovina) - FK Grbalj (Montenegro)
3: HNK Rijeka (Kroatia) - FK Renova (Makedonia)
4: Hibernians FC (Malta) - ND Gorica (Slovenia)
5: etisu FK (Kazakstan) - Budapest Honvéd FC (Unkari)
6: FC MIKA (Armenia) - FC Tiraspol (Moldova)
7: Neftçi FK (Azerbaidan) - FC Nitra (Slovakia)
8: KS Cracovia (Puola) - FK ahtjor Soligorsk (Valko-Venäjä)
9: FC Etzella (Luxemburg) - FC Locomotive Tbilisi (Georgia)
10: FK Ekranas (Liettua) - FC Narva Trans (Viro)
11: Havnar Bóltfelag (Färsaaret) - IF Elfsborg (Ruotsi)
12: Bohemian FC (Irlanti) - Rhyl FC (Wales)
13: Lisburn Distillery FC (Pohjois-Irlanti) - TPS (Suomi)
14: FK Rga (Latvia) - Fylkir (Islanti)
2. kierros (5. ja 6. heinäkuuta sekä 12. ja 13. heinäkuuta)
A: PFC ernomorets (Bulgaria) - Ottelun 4 voittaja
B: Ottelun 2 voittaja - Sivasspor (Turkki)
C: Grasshopper-Club (Sveitsi) - Ottelun 1 voittaja
D: Ottelun 3 voittaja - Bnei Sakhnin FC (Israel)
E: OFK Belgrad (Serbia) - Panionios GSS (Kreikka)
F: KFC Germinal Beerschot (Belgia) - Ottelun 7 voittaja
G: FK Saturn (Venäjä) - Ottelun 9 voittaja
H: Ottelun 6 voittaja - Tavrija Simferopol (Ukraina)
I: SK Sturm Graz (Itävalta) - Ottelun 8 voittaja
J: FK Teplice (Tekki) - Ottelun 5 voittaja
K: Ottelun 13 voittaja - Odense Boldklub (Tanska)
L: Hibernian FC (Skotlanti) - Ottelun 11 voittaja
M: Ottelun 10 voittaja - Rosenborg BK (Norja)
N: Ottelun 14 voittaja - Ottelun 12 voittaja
3. kierros (19. ja 20. heinäkuuta sekä 26. ja 27. heinäkuuta)
Ottelun D voittaja - Deportivo (Espanja)
Ottelun E voittaja - Napoli (Italia)
Ottelun B voittaja - SC Braga (Portugali)
Ottelun C voittaja - Ottelun A voittaja
Ottelun G voittaja - Stuttgart (Saksa)
Ottelun F voittaja - FC Vaslui (Romania)
Rennes (Ranska) - Ottelun H voittaja
Ottelun I voittaja - Ottelun J voittaja
NAC (Hollanti) - Ottelun M voittaja
Ottelun K voittaja - Aston Villa (Englanti)
Ottelun L voittaja - Ottelun N voittaja