Valvoja: Tuomaristo
ARG
Agustín Canapino, autourheilu
AUS
Rohan Dennis, maantiepyöräily
Jessica Fox, koskimelonta
AUT
Marcel Hirscher, alppihiihto
Anna Gasser, lumilautailu
BEL
Eden Hazard, jalkapallo
Nina Derwael, telinevoimistelu
BIH
Edin Džeko, jalkapallo
Larisa Cerić, judo
BRA
Isaquias Queiroz, ratamelonta
Ana Marcela Cunha, avovesiuinti
BUL
Taybe Yusein, N paini
CAN
Mikaël Kingsbury, kumparelasku
Brooke Henderson, golf
CHI
Joaquín Niemann, golf
CRO
Luka Modric, jalkapallo
Sandra Perkovic, yleisurheilu
CUB
Andy Cruz, nyrkkeily
Yaime Perez, yleisurheilu
CYP
Pavlos Kontides, purjehdus
CZE
Ester Ledecká, lumilautailu ja alppihiihto
DEN
Caroline Wozniacki, tennis
EST
Magnus Kirt, yleisurheilu
FIN
FRA
Kevin Mayer, yleisurheilu
Clarisse Agbegnenou, judo
GEO
Lasha Talakhadze, painonnosto
GER
Patrick Lange, triathlon
Angelique Kerber, tennis
GBR
Geraint Thomas, maantiepyöräily
HUN
ISL
Sara Björk Gunnarsdóttir, jalkapallo
IND
Virat Kohli, kriketti
INA
Anthony Ginting, sulkapallo
Lindswell Kwok, wushu
IRL
Jonathan Sexton, rugby
ITA
Filippo Tortu, yleisurheilu
Sofia Goggia, alppihiihto
JAM
JPN
Shohei Ohtani, baseball
KAZ
Yuliya Galysheva, kumparelasku (talvi)
Dmitriy Alexanin, miekkailu (kesä)
LAT
Oskars Melbardis, rattikelkkailu
Anastasija Sevastova, tennis
LTU
Andrius Gudžius, yleisurheilu
Ruta Meilutyte, uinti
LUX
Bob Jungels, maantiepyöräily
Christine Majerus, maantiepyöräily
MGL
Lkhagvasürengiin Otgonbaatar, judo (Best of the Best Male Athlete)
Nandintsetseg Myagmardulam, N nyrkkeily (Best of the Best Female Athlete)
Erdenebatyn Tsendbaatar, nyrkkeily (Best Male Athlete)
Ochirbatyn Nasanburmaa, N paini (Best Female Athlete)
NED
Kjeld Nuis, pikaluistelu
Suzanne Schulting, kaukalopikaluistelu
NGR
Quadri Aruna, pöytätennis
Evelyn Akhator, koripallo
NOR
Jakob Ingebrigtsen, yleisurheilu
NZL
PHI
Hidilyn Diaz, painonnosto
Margielyn Didal, rullalautailu
Yuka Saso/Bianca Pagdanganan/Lois Kaye Go, golf
POL
Bartosz Kurek, lentopallo
POR
Cristiano Ronaldo, jalkapallo
ROU
RUS
Kliment Kolesnikov, uinti
SEN
Sadio Mané, jalkapallo
SRB
Novak Djokovic, tennis
Tijana Boškovic, lentopallo
SVK
Anastasiya Kuzmina, ampumahiihto
SLO
Luka Doncic, koripallo
Janja Garnbret, urheilukiipeily
RSA
Chad Le Clos, uinti
Caster Semenya, yleisurheilu
ESP
SWE
Hanna Öberg, ampumahiihto
SUI
Nino Schurter, maastopyöräily
Daniela Ryf, triathlon
THA
Ariya Jutanugarn, golf
TUR
UKR
USA
LeBron James, koripallo
Serena Williams, tennis
Volmari kirjoitti:Pienistä lajeista kiinnitin huomiota viikon uutisen jälkeen, ettei vuoden rullaluistelijaa valittu.
varis kirjoitti:Volmari kirjoitti:Pienistä lajeista kiinnitin huomiota viikon uutisen jälkeen, ettei vuoden rullaluistelijaa valittu.
Kyllä valittiin https://www.luisteluliitto.fi/rullaluis ... istelijat/
Volmari kirjoitti:Minä tarkoitin Urheilutoimittajain Liiton lajikohtaisia valintoja.
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa