Kirjoittaja Verbal » 17.03.2009 14.52
Avataanpa jo aihe suurelle ja mahtavalle Suomen Cupille, joka potkaistaan käyntiin heti huhtikuun alussa. Ensimmäisen ja toisen kierroksen otteluparit on jo arvottu. Kaikkiaan mukana on 356 joukkuetta.
Veikkausliiga: (13/14 joukkuetta, tulevat mukaan 5. kierroksella pl. eurojoukkueet*, jotka tulevat mukaan 6. kierroksella)
FC Honka*, FC Inter*, FC Lahti*, FF Jaro, Haka, HJK*, JJK, KuPS, MyPa, RoPS, TamU, TPS, VPS
IFK Mariehamn ei osallistu.
Ykkönen: (7/14 joukkuetta, tulevat mukaan 4. kierroksella)
FC KooTeePee, FC Viikingit, JIPPO, PK-35, PoPa, PS Kemi, TPV
AC Oulu, Atlantis, FC Hämeenlinna, FC Kiisto, Klubi-04, KPV ja TP-47 eivät osallistu.
Kakkonen: (21/42 joukkuetta, tulevat mukaan 4. kierroksella)
EIF, FC Espoo, FC Futura, FC Jazz-j, FC OPa, FC Santa Claus, FC YPA, GBK, Gnistan, GrIFK, HIFK, Ilves, JBK, KTP, LoPa, Norrvalla FF, Pallohonka, Pirkkala JK, PK-37, PP-70, Virkiä
FCJ, FC Kiffen, FC Kuusankoski, FCV, HyPS, KaaPo, Kultsu FC, KäPa, LPS, MP, Närpes Kraft, OLS, OPS-jp, P-Iirot, PK Keski-Uusimaa, SalPa, Sinimustat, SJK, VIFK, Warkaus JK ja ÅIFK eivät osallistu.
Kolmonen (82 joukkuetta)
Muut sarjatasot (206 joukkuetta)
A-juniorit (19 joukkuetta)
Ikämiehet (8 joukkuetta)
1. kierros (1.-9. huhtikuuta)
1. Töölön Taisto - FC Viikingit/2 2-5
2. MPS/4 - FC Degis 1-2
3. FC POHU/2 - Kurvin Vauhti 1-1 (ja.) - 4-1 (rpk.)
4. FC HEIV - Colo Colo 2-4
5. FC POHU/3 - PH-99 4-2
6. FFR - MPS/1 0-7
7. Kiffen JKKI35 - AFC EMU 3-1
8. KPR - Zenith 1-6
9. Gnistan/A - HJK-Liiga/A 0-4
10. HerTo - PuiU 1-2
11. FC Brunnsparkens - HJK-j/A 5-0
12. PPV/2 - HJK-j/2 0-1
13. Gnistan/2 - PPV/1 3-4 (ja.)
14. RiRa/2 - Pathoven 0-6
15. HooGee/2 - Pelikaanit 3-1
16. Naseva - KoiPS/A1 3-1
17. KP-75 - City Stars 0-9
18. FC Kasiysi/2 - TuPS 0-5
19. KyIF FCK - AC Vantaa 0-6
20. F.C.B. - FC Honka/A2 0-3
21. Lahen Pojat - FC Tuusula 3-0
22. PoPo/1 - LauTP 2-1 (ja.)
23. FC Repaleet JKKI35 - KTP JKKI35 1-3 (ja.)
24. PEPO - Sudet 1-2
25. AFC Keltik - S.C. Zulimanit 1-2
26. Riverball JKKI35 - SC KuFu -98 0-1
27. JuPS - SiPS 0-2
28. TuP-V - TPK/A 0-3
29. VG-62 - JyTy 1-2
30. Nagu IF - PIF 1-1 (ja.) - 4-5 (rpk.)
31. Ponteva - RaiTeePee 3-1
32. FC KyPS - ÅIFK/A 2-8
33. PiPS - KaaPS 2-3
34. KaaRe - FC RP 0-3
35. Paimion Haka - MaPS 0-6
36. ToVe - PiTU 3-0
37. PiPo -79 - PATO 0-6
38. ViiPV/1 - KaVo 2-3 (ja.)
39. Kristallipalatsi - LaVe 1-1 (ja.) - 2-3 (rpk.)
40. UrPS - NePa 1-2 (ja.)
41. YIlves - VaKP/1 0-10
42. TP-Seinäjoki - IK 2-1
43. NuPa - TeTe 4-1
44. Luja - VPS-j 0-3 (luovutusvoitto)
45. Kungliga Wasa - FC Kuffen 1-2
46. KuRy - Virkiä/2 2-1
47. FC Korsholm/2 - SIK 0-2
48. KaIK/TePa - Jurva -70 3-1
49. Ura - MunU 7-2
50. Esse IK - IFK Jakobstad 0-6
51. FC Kurenpojat - OuRe 1-2
2. kierros (1.-21. huhtikuuta)
52. PPJ/2 - KäPa/A 1-6
53. Lauttapallo - PPV/1 0-5
54. Kiffen JKKI35 - HPS/A 4-1
55. Cosmos AP - HPS 0-6
56. PK-35/2 - PuiU 2-1
57. FC POHU/3 - Töölön Vesa/2 1-0
58. MPS JKKI35 - FC Pakila 8-0
59. MPS/2 - Colo Colo 4-1
60. FC Kontu/2 - FC Viikingit/2 1-3
61. Gnistan/4 - Gnistan Ogeli/3 1-4
62. SAPA/2 - MaKu 0-6
63. Arsenal - FC Degis 2-5
64. HJK-j/2 - HJK-Liiga/A 0-10
65. FC East - AC StaSi/2 3-2
66. FC Brunnsparkens - HIFK/2 2-0
67. Zenith - LPS/2 1-2
68. FC Puotila - FC HePu 2-1 (ja.)
69. FC POHU/2 - SAPA/1 2-3
70. AC StaSi/1 - HeKuLa 3-2
71. HJK-j/1 - MPS/1 0-6
72. FC ALPC - Saykus 1-3
73. HDS - SUMU 2-1
74. FC POHU/1 - FC Kontu/1 0-4
75. Töölön Vesa/1 - PPJ/1 3-1 (ja.)
76. FC POHU/4 - Ponnistus 0-8
77. HooGee/1 - Naseva 1-3
78. JoKi - EsPa 0-6
79. KoiPS - TuPS 2-10
80. MyMy - City Stars 0-12
81. SibboV/2 - JäPS/1 0-10
82. FC Lohja - Lahen Pojat 1-1 (ja.) - 2-3 (rpk.)
83. JäPS/2 - SalReipas 1-13
84. NouLa - NJS/2 0-1
85. VJS/A - FC Honka/A2 3-2
86. HooGee/2 - KarLU/2 8-0
87. RIlves - AC Vantaa 2-4
88. FCD - FC Reipas/A 0-1
89. IVU - MasKi 1-3
90. NuPS/2 - VJS 0-1
91. Pathoven - BK-46 1-3
92. EIF/2 - KOPSE 0-4
93. FC Honka/A1 - EBK 5-1
94. OPedot - NJS/1 2-1 (ja.)
95. Nopsa - FC Västnyland 2-5
96. GrIFK/2 - FC Kasiysi/1 1-3
97. RiRa/1 - Pöxyt 0-2
98. SibboV/1 - KarLU/1 4-1
99. I-HK - FC Kasiysi/A 6-2
100. RT-88 - Stars 0-7
101. TiPS - NuPS/1 1-3
102. FC PASA - STPS/1 3-2
103. WIFK JKKI35 - Sudet 0-4
104. KoPa - PoPo/1 0-6
105. PoPo/2 - RiPa 1-9
106. STPS/2 - HaPK 1-2
107. FC Villisiat - IPS 4-2
108. FC Loviisa - VKajo 3-0
109. OViesti - KTP/2 0-5
110. FC Kausala - Purha 1-2
111. Peltirumpu - Jäntevä 4-1
112. KTP JKKI35 - Lappee JK 4-3
113. HaTP - PaPe 0-5
114. SC Riverball - S.C. Zulimanit 3-0
115. SuPa - SaPa 0-4
116. JoPS/2 - SC KuFu -98 0-4
117. Hurtat - KuKi 2-3
118. Yllätys - KJK 3-1
119. MPR - La-Pa -95 6-1
120. HarTe - JoPS/1 0-2
121. SiPS - ToU 3-0
122. BET/2 - K-Jazz/1 0-7
123. MuurY - BET/1 2-3
124. FC KaDy - Multiants 11-0
125. FC K-Jazz/2 - KeuPa 1-6
126. PaRi - JPS 0-2
127. FCV/2 - JIlves 1-0
128. Lieto/2 - SoVo 1-8
129. KaaPS - MaPS 0-7
130. Ryhti - TuWe 1-4
131. FC RP - G.P.R. FC 0-3
132. AC Sauvo - JyTy 1-3
133. KaaPo/2 - TPK/A 0-2
134. TPK/3 - Vilpas 0-6
135. Ponteva - TPK/1 0-6
136. TC - ÅIFK/A 0-6
137. PIF - Lieto/1 0-4
138. SaTo - FC Boda 1-4
139. FC Rauma - Nasta 7-0
140. HNS - ToVe 1-3
141. PoSa - EuPa 0-6
142. ReKu - P-Iirot/2 1-4
143. LuVe - MuSa 2-9
144. VaKP/2 - PATO 0-8
145. NoPS - ToiP-49 4-3
146. FC TaFu - VaKP/1 0-9
147. Pallopäät - TahVe 6-0
148. NePa - Loiske 9-0
149. ViiPV/2 - LeTo 0-1
150. IKU - FC Tampere 0-10
151. ParVi - TKT/A 3-1 (ja.)
152. YPallo - FC Trompi 3-1
153. TPV/2 - Oldschool 2-4
154. FJK/2 - KaVo 3-4 (ja.)
155. PJK/2 - I-Kissat 2-0
156. NoPy - FC Vapsi/A 0-1
157. FC Vapsi - AC Darra 3-2
158. FC Tribe - LaVe 3-1
159. FC Vapsi JKKI35 - TKT 0-4
160. TP-Seinäjoki - APV 12-2
161. KJV - VPS-j 0-12
162. FC Kuffen - VäVi 0-1
163. MIF - SIK 1-1 (ja.) - 2-4 (rpk.)
164. NuPa - KaIK/TePa 2-4
165. Sisu - FC Korsholm/1 2-6
166. Black Islanders - LaPo -90 0-4
167. KuRy - Karhu 0-7
168. FC Sääripotku - KPS/A 1-5
169. Real Kokkola JKKI35 - LoVe 10-0
170. OuHu - IFK Jakobstad 1-6
171. Reima - Öja 1-6
172. Ura - KP-V 0-12
173. IK Myran - NIK 1-4
174. Pedersöre FF - FC Folk 5-0
175. FC Rai/1 - OLS/A2 6-2
176. OuRe - JS Hercules 2-0
177. OLS/A1 - Tervarit 1-4
178. RoPS/A - OuTa 2-1
179. FC Tarmo - Spartak 0-3
180. FC Rio Grande - AC Kajaani 1-4
181. FC Rai/2 - Ajax 1-4
182. FC Lepakot - OuJK 4-4 (ja.) - 4-5 (rpk.)
183. FC Nets - PaTe 2-5
3. kierros (25. huhtikuuta - 3. toukokuuta)
184. RiPa - SalReipas 1-1 (ja.) - 4-3 (rpk.)
185. AC StaSi/1 - MPS 0-4
186. FC Villisiat - FC Viikingit/2 1-3
187. HDS - PaPe 5-0
188. FC POHU/3 - KTP/2 5-1
189. LPS/2 - FC Kontu/1 4-1
190. FC Brunnsparkens - EsPa 0-4
191. KOPSE - VJS 1-3
192. Gnistan Ogeli/3 - FC PASA 2-4
193. Stars - OPedot 0-3
194. PK-35/2 - MaKu 4-0
195. Naseva - Sudet 2-2 (ja.) - 5-4 (rpk.)
196. MPS/2 - BK-46 1-4 (ja.)
197. NuPS/1 - VJS/A 5-0
198. KTP JKKI35 - KäPa/A 4-3
199. Purha - FC Kasiysi/1 3-2
200. HJK-Liiga/A - Ponnistus 4-0
201. SAPA/1 - JäPS/1 0-1
202. MPS JKKI35 - Töölön Vesa/1 1-0
203. Saykus - NJS/2 4-1
204. FC East - City Stars 0-10
205. FC Västnyland - I-HK 7-1
206. Kiffen JKKI35 - Pöxyt 0-5
207. FC Puotila - MasKi 1-3
208. FC Degis - TuPS 4-2
209. PoPo/1 - AC Vantaa 1-6
210. FC Reipas/A - PPV/1 0-1
211. Lahen Pojat - HPS 0-2
212. FC Loviisa - FC Honka/A1 1-6
213. HooGee/2 - HaPK 2-2 (ja.) - 6-5 (rpk.)
214. SibboV/1 - Peltirumpu 7-0
215. KuKi - JoPS/1 3-4
216. Yllätys - BET/1 4-5
217. KeuPa - SiPS 2-1
218. FCV/2 - JPS 0-4
219. FC KaDy - K-Jazz/1 0-7
220. MPR - SC KuFu -98 2-3
221. SaPa - SC Riverball 0-4
222. TuWe - TPK/A 1-2
223. EuPa - ToVe 1-2
224. TPK/1 - ÅIFK/A 3-1
225. G.P.R. FC - Vilpas 2-1
226. MuSa - FC Boda 1-2
227. SoVo - P-Iirot/2 4-3 (ja.)
228. MaPS - Lieto/1 6-2
229. JyTy - FC Rauma 1-0
230. Oldschool - VaKP/1 0-4
231. YPallo - FC Vapsi/A 4-3
232. FC Vapsi - NoPS 0-3
233. FC Tampere - Pallopäät 3-0
234. LeTo - NePa 1-3
235. PJK/2 - FC Tribe 6-1
236. ParVi - KaVo 0-2
237. PATO - TKT 2-2 (ja.) - 3-1 (rpk.)
238. VäVi - FC Korsholm/1 2-3
239. SIK - Karhu 0-4
240. LaPo -90 - VPS-j 1-2 (ja.)
241. KaIK/TePa - TP-Seinäjoki 2-0
242. IFK Jakobstad - OuJK 4-1
243. RoPS/A - KP-V 1-2
244. Pedersöre FF - FC Rai/1 7-1
245. OuRe - PaTe 1-2 (ja.)
246. AC Kajaani - Öja 4-0
247. Ajax - Tervarit 0-3
248. Spartak - NIK 2-1
249. Real Kokkola JKKI35 - KPS/A 2-1
4. kierros (5.-26. toukokuuta)
250. Naseva - HooGee/2
251. FC Degis - GrIFK
252. FC Viikingit/2 - NuPS/1 4-3
253. MPS JKKI35 - Pöxyt
254. PK-35/2 - LoPa
255. KTP JKKI35 - Purha 3-3 (ja.) - 3-2 (rpk.)
256. FC POHU/3 - AC Vantaa 1-3
257. HJK-Liiga/A - PK-35 1-4
258. PPV/1 - FC KooTeePee 0-3
259. RiPa - FC Futura 0-3
260. SibboV/1 - Pallohonka 1-2 (ja.)
261. EsPa - Gnistan 0-1
262. JäPS/1 - FC Espoo 0-2
263. FC Västnyland - FC Honka/A1 2-3
264. BK-46 - HIFK/1 2-2 (ja.) - 3-1 (rpk.)
265. VJS - KTP
266. MasKi - FC PASA
267. Saykus - City Stars
268. HDS - HPS
269. MPS - K-Jazz/1 3-2
270. OPedot - FC Viikingit/1 0-4
271. LPS/2 - EIF
272. SC KuFu -98 - SC Riverball 0-3
273. KeuPa - JIPPO 1-7
274. JoPS/1 - BET/1
275. JPS - PK-37
276. YPallo - TPV
277. MaPS - NoPS 3-0
278. FC Boda - Pirkkala JK 1-2
279. FC Tampere - TPK/1
280. SoVo - FC Jazz-j 0-1 (ja.)
281. PATO - PoPa 2-5 (ja.)
282. PJK/2 - TPK/A
283. NePa - PP-70
284. KaVo - JyTy
285. VaKP/1 - Ilves
286. G.P.R. FC - ToVe
287. AC Kajaani - FC YPA 0-2
288. KP-V - FC Santa Claus 2-7
289. Real Kokkola JKKI35 - Norrvalla FF
290. VPS-j - FC Korsholm/1 2-1
291. PaTe - Tervarit 2-4
292. Pedersöre FF - GBK
293. IFK Jakobstad - JBK 2-3
294. Spartak - Virkiä 3-3 (ja.) - 3-2 (rpk.)
295. KaIK/TePa - PS Kemi 1-1 (ja.) - 3-2 (rpk.)
296. Karhu - FC OPa 2-1
5. kierros (1.-12. kesäkuuta)
297. FC Honka/A1 - KuPS
298. Ottelun 250 voittaja (Naseva - HooGee/2) - MYPA
299. KTP JKKI35 - JJK
300. BK-46 - FC Viikingit
301. SC Riverball - PK-35
302. Ottelun 274 voittaja (JoPS/1 - BET/1) - Gnistan
303. MPS - JIPPO
304. Ottelun 268 voittaja (HDS - HPS) - FC KooTeePee
305. FC Viikingit/2 - FC Espoo
306. Ottelun 266 voittaja (MasKi - FC PASA) - Pallohonka
307. AC Vantaa - Ottelun 271 voittaja (LPS/2 - EIF)
308. Ottelun 253 voittaja (MPS JKKI35 - Pöxyt) - Ottelun 251 voittaja (FC Degis - GrIFK)
309. Ottelun 267 voittaja (Saykus - City Stars) - Ottelun 265 voittaja (VJS - KTP)
310. FC Futura - Ottelun 254 voittaja (PK-35/2 - LoPa)
311. MaPS - TPS
312. Ottelun 282 voittaja (PJK/2 - TPK/A) - TamU
313. Ottelun 279 voittaja (FC Tampere - TPK/1) - Haka
314. Ottelun 286 voittaja (G.P.R. FC - ToVe) - Pirkkala JK
315. Ottelun 284 voittaja (KaVo - JyTy) - PoPa
316. Ottelun 285 voittaja (VaKP/1 - Ilves) - Ottelun 276 voittaja (YPallo - TPV)
317. Ottelun 283 voittaja (NePa - PP-70) - FC Jazz-j
318. KaIK/TePa - VPS
319. VPS-j - RoPS
320. Tervarit - FF Jaro
321. Karhu - JBK
322. Spartak - FC YPA
323. FC Santa Claus - Ottelun 289 voittaja (Real Kokkola JKKI35 - Norrvalla FF)
324. Ottelun 275 voittaja (JPS - PK-37) - Ottelun 292 voittaja (Pedersöre FF - GBK)